Heroes III: Válečné stroje

. Publikováno v Heroes 3. Zobrazení: 5857

Válečné stroje patří de facto do kategorie bojových jednotek, neboť s nimi můžete útočit na nepřátelské jednotky, ovlivňovat jednotky vaše nebo ničit hradby a věže při obléhání hradů. Mají své statistiky, životy a mohou být zničené tak, jako kterékoliv jednotka na bojišti. Mimo katapultu, který se obnoví vždy po ukončení bitvy, je třeba zakoupit nový stroj.

Nákup válečných strojů probíhá buď přímo v hradech (kde lze koupit vždy jen jeden druh stroje - mimo Tvrze, tam lze pořídit hned dva stroje) nebo na mapě dobrodružství ve specializované budově Dílna na válečné stroje. Poslední možností je zakoupení hrdiny, který již tento stroj má u sebe.

Jediná změna oproti klasickým bojovým jednotkám je ta, že hrdina nepřenáší své primární dovednosti na stroje a nelze je ovlivnit kouzlem Slepota či otravou (což dává rozum, když jsou to stroje :o) ).

Samotné válečné stroje (mimo vozík s municí) lze dále vylepšovat sekundárními dovednostmi, čímž nad nimi hrdina získá kontrolu:

  • Stan první pomoci - První pomoc (zvyšuje počet vyléčených životů)
  • Katapult - Balistika (zvyšuje počet výstřelů a přesnost)
  • Balista - Artilerie (zvýší počet střel a šanci na dvojnásobné zranění)

Válečný stroj Cena  Útok   Obrana   Zdraví  Střely Poškození

Vozík s municí
(Ammo Cart)

1000
0 5 100  poskytuje neomezené 
množství střeliva
-

 Stan první pomoci 
(First Aid Tent)

750
0 0 75 - léčí

Balista
(Ballista)

2500
10 10 250 24  (2-3)x(Útok hrdiny + 1) 

Katapult
(Catapult)
zdarma 10 10 1000 24 ničí zdi a věže

Tags: Heroes III

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.