King's Bounty 2

. Publikováno v Novinky. Zobrazení: 408

Je tomu už téměř neuvěřitelných 30 let, co Jon Van Caneghem, duchovní otec série Heroes of Might and Magic, stvořil King's Bounty. Položil tak základy budoucím Heroesům a později předal žezlo chlapíkům z 1C, kteří se ujali nelehkého úkolu a stvořili remake. Jeho úspěch zajistil i několik datadisků a tato dnes již legenda se hraje stále stejně dobře. A právě na 30. výročí si 1C připravili nečekaný a o to více překvapivý dárek v podobě druhého dílu!

A jelikož je třeba jít s dobou a posunout žánr zase o něco dál, rozhodli se vývojáři vsadit na větší RPG hloubku celé hry. Také pohled se zaměří blíže na vašeho hrdinu a už nebudete celou scénu jen vzdáleně pozorovat z ptačí perspektivy. Svět se stane o něco temnějším a "reálnějším", oproti pohádkovému prostředí z prvního dílu.

Příběh by neměl být lineární a na vaše rozhodnutí bude i reagovat. Jak jste už zvyklí, na začátku vás bude čekat výběr ze 3 charakterů, ovšem tentokráte bude každý unikátní postavou s vlastním příběhem. Také se budete moci ztotožnit s ideály, které bude váš hrdina představovat nebo se jim naopak vyhýbat: síla - umění - řád - chaos (anarchie).

Boj bude stále tahový (na rozdíl od prozkoumávání světa v reálném čase), ale hodně se změní styl boje a samotná bojiště. Jednotka bude zastoupena několika bojovníky na jednom hexagonu, kteří budou mít unikátní schopnosti i vzhled. Rovněž povrch nebude jen rovný, ale bude třeba využívat překážek, vyvýšených či snížených míst.

Hra vyjde nejen pro PC, ale i konzole a bude dostupná i na Steamu. Už nyní si můžete předobjednat 3 různé verze hry od 50 EUR až po 85 EUR.

Pro více informací se podívejte na oficiální stránku hry: https://kingsbounty2.com/en/

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrujte se / přihlašte se na stránkách pro odesílání komentářů.